7 vánočních dárků pro milovníky skandinávského designu

Také rozdělujete dárky na měkké a tvrdé? Pokud ano, tak si buďte jisti, že ty, které jsme pro vás vybrali v následujícím příspěvku, se jednoznačně řadí do té „tvrdé“ party. Doplňky do domácnosti od značky Skeppshult jsou totiž vyrobeny z litiny, díky níž jsou nejenom mimořádně kvalitní, ale také zatraceně dobře vypadají. My přinášíme výběr toho nejlepšího, co letošní Vánoce jednoznačně potěší kohokoliv, kdo má rád skandinávský design, výbornou kuchyni a prvotřídní kvalitu.

1/ Skeppshult klasika pro každého: pánve na tisíc způsobů

Vyberte si z několika rozměrů, povrchů i rukojetí. Už dávno neplatí, že není vhodné dávat na Vánoce dárky do kuchyně. Naopak. Z toho, co jednou bývala nepříjemná a pracná povinnost, se dnes stal kulinářský zážitek. A s pánví Skeppshult připravíte za pár minut grilovaný steak, rybu, zeleninu nebo třeba volská oka. A nemějte strach, omývají se jednoduše, mohou na indukci, a ty bez dřevěných rukojetí dokonce i do trouby nebo na gril. Vybírat můžete zde: http://e-shop.kolem-kamen.cz/14-litinove-panve

2/ Lívanečníky pro nezapomenutelné snídaně

Slyšeli jste o dánském slovu „hygge“? Tak totiž Dánové říkají pohodlné atmosféře, klidu, teplu a relaxaci. Nic nedoplní hygge ráno tak jako lívance z pánve Skeppshult. Ideální pro mladé páry i k babičce na chalupu.

http://e-shop.kolem-kamen.cz/14-litinove-panve

3/ Zapékací misky na rychlé večeře

Pro milovníky lasagní i všech dalších pokrmů připravovaných v troubě. Pečené brambory nebo zelenina zapečená s medem a ořechy? Skvěle se v nich peče ale například také domácí chléb. Tip: V zapékacích miskách můžete samozřejmě jídlo péct v troubě, výborně ale vypadají i na servírování. No, posuďte sami.

http://e-shop.kolem-kamen.cz/33-zapekaci-formy-a-panve

4/ Multifukční designový hrnec Dutch Oven

Tenhle kousek je naším absolutním favoritem. Nejenom že se dá využít jako klasický hrnec na plotnu a do trouby, dá se i zavěsit nad přímý oheň. Můžete s ním tedy připravovat elegantní večeře doma na sporáku, ale i romantické pochoutky u táboráku pod širákem. A víte, co je na něm nejlepší? Poklička se dá použít jako pánev nebo grilovací deska. Ježíškovi pište zde: http://e-shop.kolem-kamen.cz/litinove-nadobi-skeppshult/78-skandinavske-dutch-oven-55-l.html

5/ Hmoždíře a mlýnky: malé, ale šikovné

Každý správný kuchař dnes už ví, že polovinu jídla dělá koření. Pokud tak hledáte spíše menší dárek jako doplněk do kuchyně, doporučujeme hmoždíře a mlýnky od Skeppshult. Na stole krásně vypadají a vůni čerstvě namletého pepře nebo rozdrceného rozmarýnu zaručeně ucítíte i ve vedlejší místnosti.

http://e-shop.kolem-kamen.cz/38-mlynky-a-misky

6/ Nadčasový každodenní pomocník

Tento litinový hrnec, který se vyrábí v několika objemech, se stal snad synonymem pro Skeppshult. Připravíte v něm snad cokoli, na co si vzpomenete – od výborných vývarů přes dlouze tažené pečené maso až po chléb v troubě. Kdybychom měli mít na pustém ostrově jen jednu věc, byl by to tenhle hrnec. V minimalistické edici Noir, samozřejmě.

http://e-shop.kolem-kamen.cz/13-litinove-hrnce

7/ Grilovací deska pro to nejlepší barbecue

Znáte někoho, kdo by neměl rád grilování? My ne. A tak jsme jako poslední tip vybrali tuhle grilovací desku. Litina má totiž výborné ohřevné vlastnosti, a tak maso, zelenina nebo ryby grilované na ní chutnají naprosto bezkonkurenčně. Tato deska se navíc hodí i na všechny typy varných desek, do trouby a otevřená ohniště, takže se nemusíte bát, že by ji obdarovaný na zimu schovával do skříně.

http://e-shop.kolem-kamen.cz/36-grily