Jak na údržbu skla

Možná byste si tipli, že prasknutí skla krbové vložky je jedním z nejčastějších důvodů reklamací. Čemu, byste už ale asi nevěřili, je fakt, že většině takových reklamací a následných výměn skla se dá naprosto jednoduše předcházet. Jak? Bude to sice znít fádně, ale pravda je taková, že jen a pouze správnou údržbou. K tomu, abyste se správný postup naučili, už ale není potřeba dlouho studovat návody k použití. Připravili jsme pro vás totiž jednoduchý postup, jak na to. Náš návod, rozdělený do čtyřech návodných piktogramů, je přívětivý i k těm, kdo celý život čtou tak maximálně komiksy. 🙂

  1. Zaprvé čisticí prostředek v žádném případě nenanášíme na přímo na sklo.
  2. Místo toho naneseme čistící prostředek na papírovou utěrku.
  3. Dále si dáváme pozor, abychom na sklo nenanášeli čisticího prostředku příliš. Ten totiž pokud zateče do těsnících šnůr způsobí, že šňůry korodují, vytvrdnou a ztratí elasticitu a schopnost tlumit roztažnost skla.
  4. Oproti tomu velice dobře funguje, pokud utěrku jemně natiskneme na vrstvičku popela. Takto utěrkou s popelem totiž vydrhneme sklo z té největší špíny. Samozřejmě nakonec musíme sklo již čistou utěrkou dostatečně přeleštit.