Kolem kamen č.20

Tak a dvacítka patří opět těm, kteří toho o kamnech vědí sakra hodně. Poslední číslo roku 2017 je – ostatně jako vždy – pořádně nabité.

Jestli jste po Silvestru vařili jako vyprošťovák klasickou česnečku, tak mrkněte na náš polévkový tip, který můžete zkusit zase hned, jak se po ránu nebudete cítit zrovna ve své kůži.

V tomto čísle jsme vyzpovídali Jardu Pelanta. Přečtěte si rozhovor o tom, jestli má smysl zavřít na týden firmu a vyrazit na veletrh FOR ARCH. Pokud vás přesvědčí o tom, že na tom dalším nesmíte chybět, udělejte si v září čas a dojeďte se na mezinárodní stavební veletrh podívat sami- opravdu to stojí za to. V roce 2018 nás čeká samozřejmě i další spousta zajímavých akcí, ale i jedna horká novinka – od 1. ledna musí mít všechna kamna i krbové vložky na dřevo i plyn energetický štítek. Takže čtěte pozorně, co musí obsahovat, kde ho opatřit a kam všude umístit. Dále se dozvíte o novinkách, které jsme zařadili do naší pestré nabídky. Tak třeba kachle s jednoduchým přírodním motivem nebo pásek Tradicionál. S novinkami ovšem nepřicházíme jen my. Například kreativci od Brunnera vás jistě oslní knihou Das Buch. Na více než tři sta stranách se chlubí fotografiemi realizací, které ukazují různé způsoby pojetí interiéru s kamny. Takže pokud se teď v zimě budete trošku nudit, Brunneři přichází s velkou inspirativní peckou, opravdu.

No a my byli v Japonsku…a tu horkou novinku – mláďátko ze smečky „železných psů“ – jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Jojo, my na IronDog 07 opravdu vařili. Kromě sedmého štěněte se v tomto čísle můžete ale pokochat i novým modelem firmy Dik Geurts – řekli bychom, že dost zdařilá kamna ve stylu anglického venkova. No, posuďte sami.

Až budete číst časopis pro ty, kteří to s topením myslí opravdu vážně, popíjet svařák a lenošit za kamny, zkuste se zamyslet nad přáním, které pro vás do nového roku máme. Žijte každý den tak, jako by měl být ten poslední. Děkujte za každé nové ráno. Mějte se rádi a buďte na sebe hodní. Zdraví ať se vás drží minimálně nadcházejících 365 dní a to by tak asi mohlo stačit. Užijte si krásný rok 2018!

 

Přejít do knihovny