Kolem kamen č.21

Tak zima za námi a my jsme tady v novém kabátě – snad slušivějším, příjemnějším, milejším, lepším, i když menším-pouze ale jaksi zvenku, vnitřek je – ostatně jako vždy – pořádně nabitý. Celé toto číslo voní prvorepublikově, jak také jinak, když máme ten osmičkový rok.

Sloupovky, to je prostě tradice, která se nepřejí – uvidíte sami hned v prvním článku, že právě sloupová kamna byla hodně in i před sto lety. A že budou stát tak, jak mají – takže na zemi, nebo budou doslova vzhůru nohama, to vám taky povíme. Jistě jste si za kamny už někdy něco zapisovali, psali, ale…Ani by vás nenapadlo, co všechno mají kamna společného s úplně obyčejnou tužkou – no, budete se divit, hodně. Čekají vás také úžasné prohlídky Pražského hradu, Müllerovy vily, těšte se, opravdu to stojí za to, snažili jsme se být detailními průvodci! Vyrazili jsme také na jednu úžasnou výstavu, abychom si popovídali s kurátorkou velmi unikátního projektu Svět kachlových kamen. Do konce května jsme vám tak připravili bezva tip na výlet, sice až na sever, ale zážitek bude určitě stát za to. Při našich redakčních toulkách tentokrát ale došlo i k velkému zklamání. To tehdy, když jsme měli namířeno do pivovaru v Plasích. Tolik jsme se těšili, co vám budeme povídat. Ale… Na pivo jsme si museli nechat zajít chuť. Z pivovaru se vyklubalo muzeum stavitelství, které ovšem oslnilo výstavou s názvem Poklady v českých keramických obkladech. Mimochodem, tam určitě také zajeďte! Pokud jste zvědaví, s kým že jsme to tentokrát dali řeč, tak vězte, že se dvěma sympatickými chlapíky, kteří dohromady tvoří hodně nóbl značku Krbystyle. No a kdyby vám kručelo v břiše, i tentokrát pro vás máme připravené dobroty – jak jinak než prvorepublikové, ňamky samotného tatíčka Masaryka. A to se opravdu máte na co těšit!

Přejeme hezké čtení a příště se přihlásíme ze „ země, kde zítra již znamená včera“ – a nelekejte se, ODTAMTUD to opravdu nebude:-)

 

 

Přejít do knihovny