Kolem kamen č.22

Sice už v kraťasech chodíme docela dlouho, ale to pravé léto zaťukalo na dveře teprve nedávno. Počasí nám zatím přeje, všeho, co patří k létu, užíváme plnými doušky, ale…Jistěže nám něco chybí ke štěstí – netrpělivě očekávaná dvaadvacítka! Tak ji tady tedy máte, přátelé…

Hlavním tématem jsou krbová kamna. Dozvíte se, že si je stále spousta lidí plete s krbovou vložkou, a proto se vám pokusíme vysvětlit rozdíly mezi nimi. Přečtete si, že jsou stále velmi populární a žádaná, a to nejen díky jednoduché instalaci. Kromě krbových kamen se tímto číslem ponese duch Japonska, země vycházejícího slunce. Tento ostrovní stát ve východní Asii nás naprosto okouzlil a my vám prostřednictvím časopisu alespoň něco málo z naší cesty nabídneme.

Osobností čísla je tentokrát kamnář, který se ke své profesi dostal zajímavou náhodou – David Jakubka si k precizní kamnařině kdysi před lety odskočil jen tak ze svahu. A udělal dobře.
Navštívili jsme taky dvě dámy, kamarádky – jednu Češku, jednu Japonku – a že to byly moc příjemné návštěvy! Paní Radku Linhartovou už v sedmnácti letech oslnila keramika, přes kterou se dostala k porcelánu. My už z jejích originálních hrnečků pijeme v práci kávu, vy se můžete s její tvorbou seznámit uvnitř letního čísla. Její cesty do Asie, hlavně do Japonska, ji naučily velké trpělivosti. Tu bychom taky občas potřebovali! A když už je to naše číslo hodně japonské, nesmí v něm chybět Shino – umělkyně, která v malém bytě v pražských Dejvicích vyrábí šperky, kvůli kterým se na výstavách v Japonsku dámy perou. Je to ovšem i umělkyně v kuchyni, o čemž jsme se přesvědčili na vlastní kůži. Závidíte? Máte co. Ale pokud byste si chtěli také pochutnat, mrkněte na náš japonský gastrovíkend – určitě nebudete litovat!

Čeká vás také článek o tom, jak se Japonci v zimě zahřívají, rubriky, na které jste zvyklí, a navíc jedno komiksové překvapení.

Užijte si pěkné léto, a když vám dovolená rychle uteče, jako ostatně každoročně, nezoufejte – podzim taky nebude k zahození- a to nejen kvůli babímu létu. Hlavně přeci kvůli novému vydání Kolem kamen!

 

 

Přejít do knihovny