Kolem kamen č.27

Léto už nám definitivně zamávalo, pomalu se začínáme chumlat do svetrů, ženy jako každoročně zjišťují, že prostě nemají fakt co na sebe a podzim vyžaduje zkrátka barvy, mužům-kamnářům- startuje sezóna a dětem zase začal režim. Září je tady a s ním i naše nové číslo časopisu Kolem kamen, které vám přináší takovou malou podzimní inspiraci.

A hned na začátku musíme prásknout to, že jsme si málem i zaplakali. Když za námi dorazila kamnářská rodina Laubů, tedy konkrétně čtyři chlapi – děda, syn a dva vnuci, měli jsme slzy na krajíčku. Setkání to bylo velmi dojemné, zajímavé, nostalgické i srandovní – no, posuďte sami. Pokud se už olizujete a vaše chuťové pohárky se nemohou dočkat, copak to budeme vařit, máte se na co těšit. Tentokrát jsem si pro inspiraci dojeli na Šumavu, kde jsme ochutnali skvělé pozdní podzimní snídaně, které prostě musíte vyzkoušet. Když budete hodně líní, nic nevařte a zajeďte si posnídat do penzionu Brücknerův dům , který leží ve vesničce Prášily. Vězte, že nebudete litovat! Pokud máte pocit, že se vám zrovna nějak extra nedaří, máme pro vás vzpruhu v podobě českobudějovického kominíka – když budete pozorně číhat, jistě ho někde při práci načapete a buď se chytíte za knoflík, nebo- v lepším případě- ho rovnou osaháte. No a v našem rozhovoru se dočtete nejen to, proč se při tom osahávání zase až tak neušpiníte. Každopádně – následující štěstí je zaručené. Také s námi můžete v podzimním čase vyrazit na malý výlet po zajímavých kuchyních a topných systémech, průvodcem bude, jako obvykle, Pavla Kalousová. A pokud budete mít cestu do Prahy, máme pro vás pozvánku na unikátní výstavu s názvem Pro kamna ke Špačkovi. Ta probíhá kousek od Staroměstského náměstí a opravdu stojí za zhlédnutí.

To vše a mnoho dalšího jsme pro vás připravili v předposledním čísle tohoto roku. Pevně doufáme, že se máte na co těšit. Užijte si krásný podzim, přejeme vám pěkné chvíle strávené s naším časopisem.

 

Přejít do knihovny