Kolem kamen č.31

Tak nevíme, jak vy, ale my si letošní podzim rozhodně otrávit nenecháme. To ani náhodou. Byla první vlna, probíhá druhá, bude třetí, pátá, padesátá…Nechceme situaci nikterak zlehčovat, ale…raději jsme přispěchali s podzimní jednatřicítkou, abychom vám nabídli konečně trochu jiné počtení než jen o tom, kolik kde přibylo, kdo co kde zase zakázal, aby to za chvíli zase dovolil proto, aby to mohl co nejdříve zakázat…ale, zavírání hospod o půlnoci má taky svoje pro…pokud tedy nepokračujete u přátel, co zrovna bydlí nejblíž:-)   No nic … Nějak bylo, nějak bude …

Přátelé, naše podzimní číslo je věnované otevřenému ohni. Už nic nestojí tomu bezprostřednímu kontaktu mezi vámi a JÍM. Praoheň jako výsledek technického vývoje! A že o tom u Brunnera něco ví! Tohle je záležitost, která vás bude stoprocentně bavit.

Ani na podzim jsme si neodpustili výlet, tentokrát do Plzně za panem kamnářem Radkem Peterkou, kterého jsme navštívili na jeho chalupě. Popovídali jsme si u kávy a buchet nejen o tom, že má rád výzvy. V minulém čísle jsme slibovali pokračování článku o historii výroby a užívání nizozemských dlaždic, takže paní doktorka Ourodová vám bude dál povídat o fenoménu delftské keramiky. Budeme i malovat, sama paní šéfredaktorka popíše nejrůznější dekorační techniky v keramice. A protože je třeba se v dnešní době ještě o něco víc smát než obvykle, určitě si nenechte ujít článek o pračlověku Jaromírovi, naše kolegyně Růžena Srbová totiž opět perlí.  No a pokud jste letos dle nařízení, doporučení nebo jen kvůli obavám vynechali moře, tak vás vezmeme na malý výlet, ukážeme vám, alespoň na fotkách, azurové moře a písčité pláže slunné Sardinie a zároveň vám nabídneme pár skvělých receptů z tohoto fantastického místa na zemi. Můžete se těšit třeba na kotlety na olivách, mandlové sušenky a pár dalších sardských dobrot. No a jako obvykle přicházíme s úžasnými tipy na čtení a muziku, co vás určitě potěší. Ať je to, jak chce, užívejte si babí léto, vařte dobroty z hub, pijte skvělé víno, pomalu se chumlejte do hřejivých svetrů a těšte se alespoň z toho, že zanedlouho jsme tady s dalším vydáním, tentokrát už snad zasněženým. Mějte se co nejlíp, čtenáři naši milí, hlavně si zachovejte zdravý rozum a … buďte zdraví! Krásný podzim vám všem.

 

Přejít do knihovny