Kolem kamen č.26

Poslední dobou se stále víc množí debaty o zdravém životním prostředí. Proto jsme nechtěli zůstat pozadu, a tak přicházíme s novým – zeleným číslem časopisu Kolem kamen, které je tentokrát věnované ekologii. Nabídneme vám v něm řešení pro komfortní a ekologické vytápění, představíme hit moderních domácností – šamotová ohniště. Určitě nepřehlédněte článek o kamnových vložkách, které umí vytápět celé domy. Pokud nechcete řešit kvalitu toho, co do ohně přikládáte, jistě věnujte pozornost informacím o plynových krbových vložkách.

Výlet jsme si tentokrát udělali na Vysočinu, kam jsme jeli vyzpovídat půvabnou Evu Bervidovou. Po rozhovoru s ní už vždycky budete vědět, že Želetava není známá jen díky „taveňáku“.

Pokud jste příznivci netradičního bydlení a fascinují vás alternativní stavby, jistě vás zaujme povídání Honzy Křivonožky o tom, jak se žije ve „slamáku“ se zelenou střechou, kterému vévodí sálavá kamna.

Pokud si tedy chcete zatopit a myslet při tom na přírodu, držte se jednoduchých pravidel, která vám v naší šestadvacítce přinášíme.

A až vás čtení unaví, alou k plotně osmažit cuketové květy, které můžete zapít nóbl drinkem z okurek – oba fantastické recepty najdete v našem gastrokoutku!

Přejeme vám příjemné počtení a hezký zbytek léta!

 

Přejít do knihovny