Pro kolegy kamnáře: pozor změna!

Začátek nového kalendářního roku je tak nějak tradičně spojen se změnami, ať už v osobním nebo pracovním životě. Jaká si na letošek dáte předsevzetí necháme na vás, ale co se týče práce, tak pro vás máme jednu změnu, kterou bude potřeba od nynějška dodržovat. A abyste mohli do nového pracovního roku vykročit správnou nohou, připravili jsme pro vás krátké shrnutí nových opatření i s obrázkama :-).

Od 1. ledna 2018 je podle předpisu EU 2015/1186 zapotřebí všechna kamna i krbové vložky na dřevo i plyn označit energetickým štítkem. Tento štítek, který musí obsahovat informaci o tom, do jaké energetické třídy výrobek spadá, by měl pomoci zákazníkům lépe se orientovat v energetické náročnosti nabízených produktů. Zákazník si bude podle štítku, schopen lépe vybrat přesně takový výrobek, který je pro jeho interiér vhodný, zajistí mu tu nejlepší efektivitu a ujistí ho o tom, že příliš neznečišťuje životní prostředí. Všechny naše výrobky jsou v souladu s těmi nejpřísnějšími ekologickými standardy, a proto není třeba se obávat. Abyste ale předešli zbytečným komplikacím, tak pokud máte vystavené nějaké výrobky z našeho sortimentu, v závěru příspěvku uvádíme internetové adresy, kde štítky najdete. Pokud si nebudete s nalezením štítků vědět rady, neváhejte se ozvat a my vás navedeme.

Štítky pak nezapomeňte vystavit tak, aby byly dobře vidět. Nakonec je také potřeba tyto dokumenty umístit na všechny propagační materiály a webové stránky. Štítky je pro zákazníky zkrátka potřeba mít všude, kde ukazujete kamna nebo krbové vložky, a to jak online tak offline.

Spartherm: https://cloud.spartherm.com/index.php/s/oqCIvjhcvYaUrbE

DRU, Dick Geurts: http://www.druservice.com/shop/Catalog/DRU_F?pathInfo=%2FLanguage%2FDE%2FSC_DRUEXP_01%2FMenuPath%2Fholz_dru_holzkamin_fen_alle

Brunner, Iron Dog: https://www.brunner.de/de/service/produktdownloads/

Color Emajl: https://www.color.hr/kamini/serija-d/kamin-d11/70

Westbo: https://www.dropbox.com/sh/xilrpgg6m0zqxb7/AADlAkx7NNNxtvaoP0j5U17ya?dl=0

Pertinger: http://www.pertinger.com/de/k%C3%BCchenherde/k%C3%BCchenherde-bausatzherde/18-2.html